» Three years degree course in Bachelor in Business Administration.
» Three years degree course in Bachelor in Clinical Nuitrition and Dietitics
» Remedial Coaching for SC, ST and OBC.
 
 
Teaching Staff
Sl No. Name Department
1. Dr. Kumari Shakuntala Principal
2. Sri.Someshwar Sharma Associate Professor
3. Dr. Naseem Bano Associate Professor
4. Dr. Smriti Prasad Assistance Professor
5. Dr.Madhu Singh Associate Professor
6. Dr. Shyama Sinha Assistant Professor
7. Dr. Nibha Agarwal Associate Professor
8. Dr. Neelam Singh Associate Professor
9. Dr. Ranju Kumari Assistant Professor
10. Dr. Vijay Kumar Associate Professor
11. Dr. Nilu Assistant Professor
12. Dr.Kumud Thakur Associate Professor
13. Dr.Balbir Suri Associate Professor
14. Prof. Usha Kiran Sinha Assistant Professor
15. Dr. Awadesh Kumari Assistant Professor
16. Dr. Krishna Singh Associate Professor
17. Prof. D.P. Rai Assistant Professor
18 Dr. A. K. Thakur Associate Professor
19. Smt. Reeta Dutta Associate Professor
20. Dr. Vandana Shrivastava Associate Professor
21. Dr. Vijaya Laxmi Singh Associate Professor
22. Dr. Shanta Sinha Assistant Professor
23. Dr. Benu Rai Associate Professor
 
Non Teaching Staff - IIIrd Grade
Sl No. Name Department
1. Sri. V.P.N. SINGH Head Clerk
2. Sri. C.B Singh Accountant
3. Sri. S.P Mishra Store-Keeper
4. Sri. Sanjay Kumar Pandey Routine Clerk
5. Smt. Archana Sinha Routine Clerk
6. Sri. Pramod Kumar Lab-In-Charge
7. Sri. Ashok Kumar Shahi Assistant
8. Sri. Sankar dayal Pandey Assistant
9. Sri. Shiv Chandra Pandey Assistant
10. Sri. Upendra Kumar Assistant
11. Sri. Praful kumar Assistant
12. Sri. Baban Pandey Store keeper
13. Sri. Ram ayodhaya singh Typist
14. Sri. Gopal Prasad Assistant
15. Sri. Shyam Shankar Chobey Store Keeper
16. Sri. Ram Balak Sharma Assistant
 
Technical Staff
Sl No. Name Department
1. Sri. Aditya Kumar Jha
 
Non-Teaching Staff - IVth Grade
Sl No. Name Department
1. Sri. Mahesh Sharma Peon
2. Sri. Janardan Mishra Peon
3. Sri. Birendra Mishra Peon
4. Sri. Raj Kumar Chaudhary Lab-Boy
5. Sri. Ram Babu Singh Lab-Boy
6. Smt. Soneful Devi Peon
7. Sri. Kapil Deo Singh Night-Guard
8. Sri. Roshan Ram Sweeper
9. Sri. Harhar mahadeo Peon
10. Smt. Sona Devi Peon
11. Smt. Rupa Devi Sweeper
12. Sri. Raj Mangal Thakur Peon
 
BBA
Sl No. Name Faculty
1. SRI. SANJEEV KUMAR RESOURCE PERSON
2. SMT.KUMARI NEELAM RESOURCE PERSON
3. SRI. CHANDAN KUMAR KAMAT 4th Grade